آیا بوسیدن و لیسیدن سگ خطر دارد ؟

ممکن است بوسیدن سگتون برای شما یک امر عادی و بدون اهمیت باشد. مخصوصا وقتی که بعد از یک روز کاری طولانی به منزل میروید و با استقبال گرم سگتون رو به رو میشوید او را در آغوش میگیرید و میبوسید و او نیز شما را لیس میزند، استقبال سگ از شما به گونه ای است که گویا شما درخشان ترین ستاره زندگی او هستید و واقعیت هم همین میباشد.


بوسیدن سگ و اجازه دادن به اینکه آن صورت شما را لیس بزند مشکلات زیادی را برای شما و سگ شما ایجاد خواهد کرد.امکان ایجاد برخی از بیماری ها و انتقال باکتری ها و میکروب ها از سگ به شما و بلاعکس وجود دارد.میکروب ها  از طریق تماس مستقیم و بوسیدن سگ منتقل خواهند شد و باعث توسعه بعضی از بیماری ها میشود.


یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که از طریق بوسیدن سگ برای شما ایجاد میشود بیماری های  دهان میباشد که از طریق باکتری هایی که در دهان سگ ها وجود دارد با انسان منتقل میشود. دهان سگ ها دارای میکروب های زیادی میباشد و وقتی به سگ خود اجازه میدهید شما را لیس بزند خود را در معرض ریسک بزرگی از بیماری های دهان قرار خواهید داد.

 

این که شما با سگ خود مهربان هستید و به او عشق می ورزید قابل ستایش است، اما قبل از بوسیدن سگتان باید به مشکلاتی که برای هر دو شما به وجود می آورد فکر کنید.بیماری های دهان میتواند موجب بیماری قند و بیماری های قلبی شود. وقتی راه های دیگری برای نشان دادن عشق به سگتان است چرا خود را در معرض این خطر ها قرار میدهید ؟!

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.