آیا سگ ها دچار سکسکه میشوند؟

در جواب این سوال باید بگویم بله سگ ها سکسکه میکنند و دیافراگم مسئول سکسکه در تمامی پستانداران است. سگ ها نیز مانند همه انسان ها، زمانی که ماهیچه های کنترل دیافراگم آنها به صورت غیر ارادی منقبض شود دچار سکسکه میشوند. اگر سگ شما برای مدت کوتاهی دچار سکسکه شد جای هیچ  نگرانی نیست در حقیقت سکسکه میتواند برای سگ ها مفید واقع شود چرا که کمک به از بین رفتن گاز های معده میکند.


به طور معمول سکسکه بیشتر در توله سگ ها رواج دارد و معمولا توله ها بیشتر این امر را تجربه میکنند.
سگ ها معمولا بر اثر خوردن سریع غذا یا آب دچار سکسکه میشوند و با این کار مقداری هوای اضافه وارد معده آنها میشود که در نهایت موجب سکسکه میشود. همچنین ممکن است سگ شما در اثر واکنش به غذاهای خاص دچار سکسکه شود، چرا که برخی از غذاهای سگ تحریک کننده ی معده هستند و موجب سکسکه در سگ میشوند اگر چنین موردی در سگتان مشاهده کردید باید آن ماده غذایی را از رژیمش حذف کنید.


از دیگر علل های سکسکه در سگ ها  میتوان به احساسات اشاره کرد. ترس، استرس، شوک و خستگی همگی میتواند باعث سکسکه شوند که اکثر صاحبان سگ سکسکه را با هیجانی شدن سگشان اشتباه می گیرند. سکسکه در سگ ها معمولا بدین صورت است نفس های غیر ارادی از بینی که همراه با صدایی بلند میباشد. اگر سگ شما سکسکه های مکرر و مداوم میکند میتواند نشان از مشکلی جدی در سلامتی آن باشد مثل آسم، ذات الریه، پریکاردیت ، سکته ی مغزی و یا هیپوترمی و... در صورت مشاهده این مورد  حتما باید به دامپزشکی مراجعه کنید

 

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.


دیدگاه های کاربران

| July 2015 | پاسخ عالي