استفاده از گوشت خام در برنامه غذایی گربه

گوشت خام به غذایی که گربه ها درمحیط طبیعی بدست می آورند شباهت زیادی دارد؛ غذایی که بدنشان بطور طبیعی با آن مطابقت یافته است." گربه ها در طبیعت انواع غذاها را می خورند مثل اعضای بدن ، مغز، و گاهی قسمتهای داخلی شکم و روده موجودات زنده ی کوچکتر.

معده گربه با آنکه اسیدی تر از معده ما آدم هاست و گاه در محیط طبیعی از لاشه هایی که یک روز مانده تغذیه می کنند بدون اینکه دچار بیماری شوند، با اینحال ، گوشت پخته ای که میزان باکتری آن توسط انسان کاهش یافته باشد می تواند مشکل ساز گردد. با این وجود ، هزاران نفرصاحبان گربه و سگ دارند به حیوانات خود بدون هیچ مشکلی گوشت خام می دهند البته با رعایت چند نکته که عبارتند از :

 

- گوشت را بلافاصله مصرف کنید یا آن را بصورت بسته های اندازه هروعده غذا در یخدان بگذارید تا یخ بزند ( یخ زدن باعث ازبین رفتن بسیاری از باکتری ها می گردد).

- گوشت را به صورت تازه و نه بسته بندی شده از قصابی مطمئن خریداری کنید.

- وسایلی را که درمجاورت گوشت قرار می گیرند مثل تخته برش گوشت و ظرف غذا را ضد عفونی نمایید.

- ازمواد ضد باکتری به آن بیافزایید ( درفروشگاه های مواد غذایی سالم و اینترنتی می توان تهیه نمود) تا سلامت معده گربه تان تضمین گردد.

- قبل از آن که تصمیم بگیرید به حیوان خود بخصوص گربه ای که مصونیت بالا دارد گوشت خام بدهید با دامپزشک مشورت نمایید.

- همیشه پس مانده غذا را پس از مدت 30 دقیقه دوربریزید.

 

گوشت و استخوان خام


رژیم غذایی بارف، که مبدا آن را مشکل بتوان پیدا کرد گرچه تحقیق دکتر پوتنگر تاثیر بسزایی در آن داشته است ، که مخفف غذای خام مناسب زیستی می باشد در آغاز توسط دارندگان سگ مورد استفاده قرار می گرفت. مجریان این طرح معتقدند باید به گربه استخوان با گوشت گردن یا بال مرغ داد البته بصورت کامل یا له شده. این برنامه غذایی متناسب با نیازهای گربه ها هم گسترش یافته و شامل:

- استخوان (پشت یا گردن ماکیان) بصورت کامل یا له شده

- مکمل ها از جمله روغن کبد ماهی، اسیدهای چرب، آنزیمها و تورین

- گوشت ماهیچه مرغ، گاو یا بره

- سبزیجات تازه و خام مانند کلم بروکلی ، هویج ، کدو و سیب زمینی

- غلات مانند جو ، جو دوسر و برنج سیاه ( بصورت درسته ، آسیاب شده یا جوانه )

- میوه جات تازه ( گاهی سیب و موز هم شامل می شوند)

 

 

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.