اطلاعاتی در مورد نگهداری قناری

قناری جز پرندگان سایز کوچک می باشد و طول آن 10-12 سانتی متر می باشد. عمر این پرنده در صورت نگهداری صحیح بیش از 10 سال است.قناری ها پرندگانی ترسو و کمی خجالتی هستن. برخلاف پرندگان سایز بزرگ مثل طوطیها علاقه ای به نوازش و در دست گرفته شدن ندارند. قناری پرنده ای جذاب می باشد که تماشای آنها برای بسیاری از افراد جالب و دلنشین است.پرندگانی قلمرو طلب هستن بنابراین با احتیاط قناری دیگر را وارد قفس کنید. بر خلاف جثه و اندازه کوچکش به قفس بزرگ نیاز دارد زیرا علاقه مند به پرواز و پرنده ای فعال است.

 

تغذیه

قناری باید از غذاهای مخصوص مثل ارزن و تخم کتان استفاده کند همچنین علاوه بر دانه میوه و سبزیجات تازه به خصوص سبزیجات دارای برگ های سبز تیره و جوانه ها توصیه می شود.

 

ورزش و تحرک

پرنده ای بسیار فعال است و به قفس بزرگ نیاز دارد به طوریه که امکان پرواز در قفس مهیا باشد. همچنین اسباب بازی برای پرندگان کوچک باید در اختیار این کوچولوی زیبا قرار بگیرد تا حوصله اش سر نرود.

 

رنگ ها

قناری ها دارای طیف های رنگی بسیار متنوعی هستند ولی نتیجه تحقیقات نشان داده است است که اولین نسل قناری ها زرد بوده اند. با جفت گیری قناری ها با رنگهای گوناگون جهش های رنگی متفاوتی ایجاد می شود مثل سفید , قرمز و ...

 

قناری بعنوان حیوان خانگی

قناری ها مانند عروس هلندی پرندگان دستی نیستند و علاقه به در دست گرفته شدن ندارند این پرندگان برای  کسانیکه علاقه به تماشای پرندگان دارن مناسب میباشد. این پرنده دارای رنگهای زیبا صدای بسیار دلنشین می باشد که هر کدام از ویژگی ها نکته مثبتی می باشد ولی قبل خرید این پرنده بطور کامل تحقیقات کنین. برخی از افراد گمان می کنن چون این پرنده کوچک می باشد برای کودکان مناسب است در حالیکه این تصور به کل اشتباه است قناری پرنده ای به شدت ظریف و شکنند می باشد و اصلا مناسب کودکان و بازی کردن نیست. اگر بعد از خواندن این مطلب تصمیم به داشتن قناری گرفتید توجه کنید که باید برای این پرنده قفسی بزرگ تدارک ببینید. چون این پرنده باید امکان پرواز در قفس را داشته باشد تا شاداب و سلامت باشد.

به یاد داشته باشید که هرگز نباید بال های قناری خود را کوتاه کنید.

 

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.