انتخاب بهترین غذا برای سگ

انتخاب بهترین غذا برای سگ

همیشه این سوال برای صاحبان سگ وجود دارد که " بهترین غذا برای سگ من کدام است؟ ". اینکه سگ شما چقدر غذا بخورد بستگی به ۳ فاکتور زیر دارد :

  • سن
  • میزان فعالیت
  • وزن ایده آل

 

مثلا یک سگ شپرد استرالیایی جوان ، به ورزش زیادی احتیاج دارد و این به این معنی است که باید غذای زیادی بخورد ، یا یک سگ چواچوا ۱۰ساله بیشتر وقتش را استراحت میکند و نباید زیاد غذا بخورد .

 

معمولا روی بسته های غذایی که خریداری میکنید یک سری راهنمایی درمورد میزان غذا در هر وعده برای سگتان وجود دارد ولی فقط دامپزشک شما میتواند بگوید که سگتان چقدر غذا نیاز دارد که به وزن ایده آل برسد .

 

همچنین دامپزشک شما میتواند غذاهایی به شما پیشنهاد دهد که مقاومت بدن او را در برابر بیماری ها زیاد کند ، مثلا سگهای نژادهای بزرگتر بیشتر مستعد ابتلا به ارتروز هستند و باید مواد غذایی دریافت کنند که مفاصل آنها را تقویت کند .

دامپزشک شما میتواند میزان کالری مورد نیاز سگ شما را در هر روز اندازه گیری کند اما اکثر غذاهای سگ فاقد اطلاعاتی در مورد میزان کالری آن هستند .
یک پیمانه از یک غذا ممکن است ۲۰۰تا ۴۰۰ کالری داشته باشد و این تفاوت زیادی است . دامپزشکان معمولا غذای خشک سگ را توصیه میکنند چون غذاهای خشک نسبت به غذاهای کنسروی سگ کالری کمتری دارند .


دامپزشک شما میتواند بر اساس بودجه شما و شرایط سگتان بهترین غذا را به شما پیشنهاد دهد ‌. بعضی ها ترجیح میدهند خودشان غذای سگشان را تهیه کنند ، در این موارد هم مشاوره با دامپزشک ضروری است تا مطمئن شوید تمام نیازهای غذایی سگتان را برآورده میکنید .

اگر سگتان غذایی را دوست داشته باشد این را به شما نشان میدهد . اگر سگتان بعد از خوردن غذایی دآار اسحال و استفراغ و یا بیحالی شد باید غذایش را عوض کنید .
اگر تصمیم دارید غذای سگتان را عوض کنید سعی کنید این کار را کم کم انجام دهید . شما میتوانید ابتدا از ۷۵ ٪ از غذای قدیمی و ۲۵ ٪ از غذای جدید به مدت چند روز استفاده کنید ، بعد از آن ۵۰ ٪ از غذای قدیمی و ۵۰ ٪ از غذای جدید ، و بعد از چند روز ۷۵ ٪ از غذای جدید و ۲۵ ٪ از غذای قدیمی و در نهایت غذای قدیمی را حذف کنید . اگر سگتان غذای قدیمی اش را دوست دارد و این غذا برایش مناسب است آنرا عوض نکنید . 

 

برای سگهای بالغ ۲وعده غذا کافی است ولی توله سگها چون متابولیسم بالایی دارد و به انرژی بیشتری برای رشد نیاز دارند باید وعده های غذایی بیشتری داشته باشند ، بخصوص در توله سگهای نژادهای کوچک تر که غذای کمتری در هر وعده میخورند و غذایشان زودتر هضم میشود . اگر به سگتان تشویقی و بیسکوییت هم میدهید به یاد داشته باشید که آنها نیز دارای کالری هستند . 
یک راه برای جلوگیری از اضافه وزن سگتان این است که در ابتدای روز وعده های غذایی اش را مشخص کنید و از غذاهای چرب و عجیب و غریب اجتناب کنید .

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.