اگر شجاعت دارید یک بچه گربه به خانه بیاورید!

 

علاوه بر اقداماتی که برای کنترل جمعیت گربه ها انجام میشود ، همیشه در بهار افزایش چشمگیر جمعیت بچه گربه ها را مشاهده میکنیم . شاید این پاداشی برای جبران زمستان طولانی باشد ! بچه گربه ها هیچوقت خسته کننده نیستند ، بلکه پر انرژی و انگیزه بخش هستند . اگر شما تمایل به داشتن یک گربه دارید ، در اینجا چند راهنمایی برای شما داریم که این تجربه را برایتان لذت بخش تر میکند . در ابتدا ممکن است برایتان مشکل باشد ولی نتیجه آن ، سالها برای شما و گربه تان لذت بخش خواهد بود .


اولین تصمیم مهم ، انتخاب زمان مناسب برای آوردن حیوان خانگی است . اگر بچه گربه زیر ۸ هفته سن دارد دست نگه دارید ، اجازه دهید حداقل تا ۱۰ هفتگی با مادر و خواهر و برادرهایش بماند . در این دوره بچه گربه ها مهارت های مهمی مثل اینکه چطور گاز بگیرند ، چطور بازی کنند و چگونه از جعبه خاکشان استفاده کنند را از مادر و خواهر و برادرهایشان یاد میگیرند .

 

بچه گربه ها عاشق بازی و شکار کردن هستند . آنها هرچیزی که تکان بخورد را شکار میکنند ! بهتر است ۲بچه گربه را همزمان به منزل بیاورید تا همبازی هم باشند و شما راحت تر باشید . داشتن دو بچه گربه خیلی راحت تر یکی است .

 

بازی دیگری که بچه گربه ها عاشق آن هستند ، کوه نوردی است ! آنها عاشق بالا رفتن از وسایل هستند و در همین دوره است که پریدن از ارتفاع را یاد میگیرند . اگر اینهمه شیطنت شما را آزار میدهد و نمیتوانید ان را تحمل کنید ، بهتر است بجای بچه گربه ، یک گربه بالغ به خانه بیاورید تا آرام در کنار شما بنشیند و دردسر درست نکند !

 

اگر تمایل به نگهداری از بچه گربه دارید به شما نکاتی را آموزش میدهیم که برای سلامت و امنیت او ضروری است . مثل بچه های کوچک ، گربه ها هم ممکن است دچار جراحت شوند . آنها خیلی کنجکاو هستند و ممکن است به مکانهای خطرناک بروند پس هر چیزی که ممکن است باعث آسیب دیدن او شود از دسترسش دور کنید . قبل از اینکه وسایل برقی را روشن کنید مطمئن شوید او در مکان امنی است ، حتی وقتی روی مبل مینشینید مراقب باشید . بچه گربه ها ممکن است داخل پارچه ها بروند و این موجب خفگی آنها شود .

 

وقتی نمیتوانید مراقب آنها باشید ، آنها را با وسایلی که احتیاج دارند مثل آب ، غذا ، باکس خاک و اسباب بازی در اتاق های امن بگذارید . در اتاق اسکرچر و وسیله ای که بتواند از آن بالا برود قرار دهید .

 

اگر میخواهید او را عقیم کنید باید اینکار را قبل از ۷ماهگی انجام دهید و در غیر اینصورت با مشکلات جفت گیری و زایمان آنها روبرو خواهید شد . عمل عقیم سازی بدون خطر و لازم است . با دامپزشک خود مشورت کنید ، هرچه اینکار را زودتر دهید بهتر است .

 

در مورد مشکلات ناخن کشیدن گربه میتوانید پنجه هایش را جراحی کرده و ناخن هایش را بردارید ولی این عمل توصیه نمیشود چون بسیار دردناک است و عوارض و مشکلاتی نیز در پی دارد . 

 

همه بدنبال گربه های مهربان و اجتماعی هستند . این شخصیت آنها از نوزادی شان شکل میگیرد پس این وظیفه شماست که برایش امکان ملاقات با حیوانات و انسانهای دیگر را فراهم کنید و شخصیت اجتماعی اش را پرورش دهید . بچه گربه ها به شما اعتماد دارند و میدانند که اجازه نمیدهید کسی آنها را اذیت کند . 

 

درمورد عادات غذایی آنها هم این وظیفه شماست که آنها را با انواع غذاهای کنسروی و خشک آشنا کنید . گربه هایی که فقط یک نوع غذا بخورند ، در آینده مشکلات تغذیه خواهند داشت و از خوردن غذاهای دیگر امتناع میکنند ‌. 

 

مهمترین امر برای بچه گربه ها ، توجه شما به آنهاست . آنها در کنار شما احساس امنیت میکنند ، شما مثل مادر آنها هستید . آنها را نوازش کنید ، با آنها بازی کنید و به آنها عشق بورزید . هیچوقت اجازه ندهید بچه گربه با دست یا پای شما بازی کند چون به این کار عادت میکند و موجب جراحت شده و در سنین بزرگسالی مشکلات بیشتری خواهید داشت . 
گربه ها تمایل غریزی به بازی و شکار کردن دارند پس برایشان اسباب بازی های ایمن تهیه کنید تا سرگرم شوند .


در کنار بچه گربتان سالهای زیادی با عشق زندگی خواهید کرد و او تمام خستگی شما را میگیرد پس عاشق فرزند جدیدتان باشید ....

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.