جلوگیری از جویدن لوازم توسط سگ ها

سگها هر چیزی که دم دستشان باشد میجوند و این امر در اکثر موارد طبیعی است . اگرچه گاهی اوقات این رفتار طبیعی آنها تبدیل به خرابکاری میشود که در این مواقع باید فکری به حال آنها بکنیم .
پوزه بند بستن باعث میشود سگ ما نتواند هرچیزی را بجود و خرابکاری کند ، اما آیا اینکار راه حل مناسبی است ؟!
بله و خیر ! اگر شما از پوزه بند استفاده کنید ، بطور موقت از این رفتار او جلوگیری میکنید ولی اگر به محض باز کردن پوزه بند ، سگتان دوباره شروع به جویدن وسایل کند ، باید برای حل این مشکل کلاسهای آموزشی برایش برگذار کنید تا بتوانید از اینکارش جلوگیری کنید . 


وقتی سگها وسایل را میجوند حس خوبی پیدا میکنند ، سگها جهان اطرافشان را بوسیله همین کار شناسایی میکنند . بستن پوزه بند فقط از این عمل آنها جلوگیری میکند و به هیچ وجه از اشتیاقشان برای اینکار کم نمیکند ، پس باید چه کاری انجام دهیم ؟


بهترین راه برای جلوگیری از این حرکت سگ این است که او را زیر نظر داشته باشید و وقتی اینکار را انجام داد با او برخورد کنید . همچنین میتوانید او را گول بزنید و به او یک اسباب بازی جویدنی بدهید یا وقتی شروع به جویدن چیزی میکند آنرا از او بگیرید ، در این موارد باید دقت کنید که وقتی در خانه نیستید آن وسیله را در دسترس سگتان قرار ندهید که در عدم حضورتان بتواند آنرا بجود .
اگر این راه حلها جواب نداد ، باید از یک متخصص کمک بگیرید . 
 

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.