حقایقی در مورد خرخر کردن سگها و چگونگی درمان آن

سگ هایی که در هنگام خواب خرخر میکنند خیلی بامزه و جالب هستند، اما مطمئنا شما و خانواده شما دوست دارند در محیطی آرام بخوابند.در این مقاله دلیل خرخر کردن سگ ها و راه های کاهش آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

بعضی از سگ ها پوزه خیلی کوچک دارند و خرخر کردن در آنها ژنتیکی است،به همین دلیل تقریبا قطع کردن صدای خرخر آنها غیر ممکن است.از این قبیل نژاد ها میتوان به بولداگ ، باکسر و ... اشاره کرد.

از طرف دیگر دلیل هایی برای خرخر کردن سگ هایی که مشکل ژنتیکی ندارند وجود دارد ، که خرخر کردن آنها میتواند تحت تاثیر بعضی از مسائل محیطی باشد.

بعضی از سگ ها دچار حساسیت هستند و در ریه ها و اندام های تنفسی آنها مخاط بسیار زیادی وجود دارد که باعث مسدود شدن هوا و در نتیجه خرخر کردن آنها میشود.

 محل نگه داری سگ خود را تمیز کنید و مطمئن شوید گرد و خاکی وجود نداشته باشد، میتوانید محل خواب سگ را جاروبرقی بکشید. همیشه سعی کنید خانه را از وجود گرد و غبار 
 در امان نگه دارید. همچنین سیگار میتوانند باعث تحریک حساسیت و آلرژی سگ ها شود پس تا حتی امکان سگ خود را از این نوع محیط های آلوده دور نگه دارید.

سگ هایی که اضافه وزن دارند نیز دچار خرخر کردن در هنگام خواب میباشند به دلیل اینکه اضافه وزن راه های هوا را مسدود میکند.
اگر سگ شما اضافه وزن دارد سعی کنید وزن آن را پایین بیاورید، اگر کم کردن وزن برای سگ شما امکان پذیر نیست سعی کنید آن را عادت دهید که در هنگام خواب سر خود را بر روی متکا بگذارد یا به صورتی بخوابد که سر آن مقداری بالاتر قرار بگیرد تا راحت تر نفس بکشد.محل خواب سگ شما باید راحت و مکانی را انتخاب کنید که باز و اکسیژن کافی در آن وجود داشته باشد.

با صرف کمی وقت میتوانید دلایل خرخر کردن سگ خود را پیدا کنید و برای برطرف کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.