حقایق و باورهای غلط راجع به گربه ها

با وجود اینگه گربه ها از شهرت زیادی برخوردارند، بسیاری از مردم هنوز باورهای غلطی راجع به آنها در ذهن دارند. خیلی از این افراد شاید بتوانند از داشتن یك گربه در زندگی خویش لذت ببرند البته ذهن و قلب خود را به روی آنها بگشایند. اكثر این باورهای غلط به دلیل مقایسه گربه ها با سگها به وجود آمده اند.
اما این واقعا نگاه درستی نیست. عقاید دیگری راجع به گربه ها وجود دارد که مربوط به گربه های خیابانی یا نسبتا وحشی است. گربه كه به خوبی از بدو تولد تربیت شده و رابطه صمیمانه ای با انسان ها دارد كاملا حیوان دیگری است. همچنین به یاد داشته باشید چیزی كه در نظر برخی از افراد عیب محسوب میشود در چشم دیگری حسن به نظر میرسد.


گربه ها سرد و بی عاطفه هستند
بدون شك گربه ها همدمان خود را از بین انسانها انتخاب می‌كنند، با وجود اینكه خیلی ها عقیده دارند گربه ها فقط به خاطر غذا با انسانها دوستی می‌كنند دوستداران گربه ها میدانند كه اینگونه نیست. گربه ها علاقه وافری به لبه اشیا دارند، مثال کنار رخت خوابتان، تلویزیون و مانیتور فضای مناسبی برای راه رفتن است كاری كه آنها اكثر اوقات روز انجام میدهند. آنها انسانها را جزوی از اعضای خانواده خود میدانند. این موضوع را به گونه های مختلفی ابراز می‌كنند اما آنها به زمان زیادی برای تفكر نیاز دارند تا فكر كنند كه چقدر شما را دوست دارند یا اینكه یك موش كوچك چقدر خوش طعم است. ولی همه كسانی كه با آنها زندگی كرده اند به جدیت و علاقه آن به همدمی با انسانها پی برده اند. كسانی كه گربه ها را دوست ندارند معمولا شكایت می‌كنند از این كه آنها معمولا پای یكی از كسانی كه از آنها متنفر است را در بین حاضرین یك جمع كه همه دوستدار گربه هستند برای لم دادن انتخاب می‌كنند این نوع رفتار دلیلی بر بداندیشی آنها نیست، در حقیقت این نشاندهنده امر دیگری است؛ گربه ها به وسیله طرز نگاه و رفتار غریبه ها با آنها ارتباط برقرار می‌كنند.


گربه ها مكان ها را دوست دارند نه آدم ها را
داستانهای زیادی راجع به سفرهای طولانی و افسانه های گربه ها شنیده اید، گاهی هزاران كیلومتر برای بازگشت به یك خانه قدیمی طی کرده اند. این نوع رفتار فوق العاده آنها منجر شده خیلی از مردم فكر كنند كه گربه ها مكان ها را به انسان ها ترجیح میدهند. همین باور غلط باعث میشود برخی گربه های خود را در هنگام نقل مكان جا بگذارند چون تصور میکنند كه حیوان در خانه قدیمی خوشحالتر خواهد بود. گربه ها بسیار موجودات اقلیمی هستند و حتی قلمرو خود را به وسیله رد خود مشخص می‌كنند
آنها حتی با مالیدن خود پاها، دستها و حتی صورت شما این كار را انجام میدهند. این نوع رفتار اقلیمی گربه ها به این معنی نیست كه آنها مكان را به آدمها ترجیح میدهند بلکه به این معنی است كه آنها سختتر خود را با مكان جدیدشان وفق میدهند و شاید بدین دلیل آنها برای پیدا كردن ردی از شما به خانه قدیمیشان بازمیگردند.
گربه شما، شما را به همان اندازه در خانه جدید دوست دارد كه در خانه قدیمی داشته است اما او به زمان نیاز دارد تا با شرایط جدید خو بگیرد و انتقال او به خانه جدید به برنامه ریزی و صبر نیاز دارد.


گربه ها میتوانند از خودشان مراقبت كنند
بدون شك نگهداری از گربه ها كار مشكلی نیست. اما اگر فکر میکنید كه گربه ها مانند گیاهان آپارتمانی هستند و فقط كمی پشمالوترند پس سخت در اشتباه هستید. گربه ها و بچه گربه ها به توجه و عشق نیاز دارند و همچنین برای پیشگیری از بیماری ها، مراقبت های پزشكی و واكسیناسیون بسیاری ضروری است. مشکلات رفتاری در گربه ها بیش از آنچه تصور میشود رایج است. برای نگهداری و مراقبت مناسب به رژیم غذایی با كیفیت و كمك دامپزشك نیازمند خواهید بود .
اما با وجود این آنها در مقایسه با دیگر حیوانات خانگی كم هزینه تر بوده و به مراقبت كمتری نیاز دارند و برای كسانی كه خارج از منزل تمام روز را كار می‌كنند و یا زیاد مسافرت میروند بسیار مناسب اند. آنها از جمله راحتترین، كم هزینه ترین و انعطاف پذیرترین حیوانات خانگی هستند. تنها مسئولیت شما این است كه از آنها مراقبت كرده به او عشق بورزید و در عوض او سال های متوالی همدمی زیبا و دوستداشتنی برای شما خواهد بود.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.