خطر‌ات فصل پاییز برای سگ ها

فصل پاییز میتواند نسبت به بقیه فصول برای سگ شما خطرناک تر باشد. دلیل خطرناک بودن فصل پاییز افزایش استفاده از آفت کش ها، سم ها برای درختان ، قارچ ها و مواد خطرناک دیگر از جمله ضد یخ های ماشین ها میباشد.

 

برای محافظت از سگ خود باید از تمامی خطراتی که در بیرون خانه کمین کرده اند کاملا آگاه باشید.به خصوص مکان هایی را که برای پیاده روی با سگت خود انتخاب کرده اید.

 

آفت کش ها معمولا در فصل پاییز استفاده میشوند پس به این موضوع توجه کنید، دفعه ی بعدی که سگتان را برای بازی به حیاط کسی میبرید مراقب این موضوع باشید. همیشه از صاحب خانه مناطقی که در معرض سمپاشی بوده را بپرسید تا سگ بازیگوش خود را از سم ها و آفت کش ها دور نگه دارید.

 

در مورد قارچ ها، خیلی از آنها خطری ندارند اما بعضی از این قارچ ها بسیار سمی و حتی کشنده هستند.قارچ ها معمولا در فصل پاییز ظاهر میشوند. معمولا بعد از بارش شبانه باران در پارک ها و نقاط جنگلی می رویند.


هرگز اجازه ندهید سگتان در پارک ها با قارچ ها تماسی پیدا کند ،به این صورت خیالتان راحت خواهد بود و هیچگونه نگرانی در مورد قارچ های سمی نخواهید داشت.

 

آخرین مورد که خیلی مهم است و شما همیشه باید به آن توجه کنید مواد  شیمیایی است که برای سگ ها به شدت خطرناک است مثل ضد یخ ماشین ها که استفاده از آنها در فصل پاییز شروع میشود.وقتی سگ خود را به پیاده روی میبرید مراقب باشید زیرا خودرو هایی وجود دارند که نشت ضد یخ در آنها وجود دارد.و حتی وقتی خودتان از این نوع مواد استفاده میکنید حتما محلی که به این مواد آغشته شده است را تمیز کنید.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.