خواص امگا 6 برای گربه ها

 

روغن امگا 6  برای سلامتی گربه ها بسیار مفید است. در  بیشتر رژیم غذایی آنها وجود این ماده ضروری است چرا که گربه ها حیواناتی گوشتخوار هستند و بعضی از انواع گوشت و چربی ،به میزان متناسبی روغن امگا 6 وجود دارد .حتی شما میتوانید عصاره یا روغن امگا 6 را به مواد غذایی گربتان اضافه کنید تا از خواص آن بهره مند شوند.
امگا 6 چیست؟
امگا6 یکی از چند اسید چرب مورد نیاز بدن گربه ها است اما بدن آنها نمیتواند امگا 6 تولید کند .از خواص این اسید می توان به جلوگیری از خشک شدن پوست و مو و ایجاد خارش و شوره، کمک به کارکرد بهتر مفاصل، بهبود سلامت استخوانها ،جلوگیری از بروز برخی سرطانها ،مبارزه با آلرژی، بهبود عملکرد بینایی و مغز، قدرتمند کردن سیستم ایمنی، تنظیم سوخت و ساز بدن و حفظ اندام مناسب اشاره کرد.


انواع و منابع امگا 6

چندین نمونه ی مختلف از امگا 6 وجود دارد که برخی را بدن میسازد و برخی دیگر که ضروری هستند باید از طریق غذا و رژیم غذایی وارد بدن شوند.

اسید های چرب ضروری عبارت اند از :

لینولئیک اسید و آرشیدونیک اسید. لینولئیک اسید در بسیاری از منابع گیاهی ،روغن های گیاهی و چربی مرغ نیز وجود دارد و آرشیدونیک اسید نیز در منابع گوشتی ،زرده ی تخم مرغ و ... یافت میشود .علاوه بر اینها شما میتوانید از داروخانه های دامپزشکی مکمل امگا 6 را برای گربه ی عزیزتان تهیه کنید .

.
همچنین برخی از غذا های تجاری دارای این اسید های ضروری هستند که میتوانید از آنها نیز برای تغذیه ی گربتان استفاده کنید البته باید کاملا از این رژیم با دقت استفاده کنید و آنها را بر حسب نژاد ،اندازه ،وزن و وضعیت سلامتی گربه تان استفاده کنید چون ازدیاد یا کمبود بیش از حد این اسید ها خود موجب بروز مشکل میشود. برای اطمینان از طرز استفاده ی صحیح از این غذا باید با دامپزشک مشورت کنید .همچنین امگا 6 به صورت قرص، کپسول و یا مایع نیز وجود دارد.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.