دلایل پرخوری در سگ ها چیست‌؟

به عهده گرفتن مسئولیت یک سگ کار آسانی نیست. یکی از مشکلاتی که ممکن است سگ ها به آن دچار شوند اضافی وزن و چاقی بیش از حد آنها است که بر اثر پر خوری آنها ایجاد میشود.

سگ ها همیشه سگ خواهند بود ، آنها همیشه میخواهند بیشتر از حد معمول غذا بخورند و حتی در زمان سیری سعی میکنند برای دریافت غذای بیشتر با نگاه کودکانه و معصوم خود به شما کلک بزنند.
یکی از دلایل پرخوری در سگ ها استفاده از غذاهای انسانی است که خوشمزه و خوش طعم تر از غذا های معمول آنها است.

به هر صورت، پر خوری سگ ها میتواند مشکلات جدی برای سلامت آنها به وجود بیاورد. بهتر از در صورت مشاهده کردن پرخوری و نشانه های دیگر اعم از افزایش وزن ، نداشتن انرژی، تنگی نفس فورا سگ خود را به دامپزشکی ببرید.

در بعضی سگ های بزرگ  پرخوری و زیاد از حد خوردن امری طبیعی است. ولی در صورتی که مشاهده کردید اشتهای سگ شما بیش از حد نرمال است حتما به دامپزشک مراجعه نمایید زیرا پر خوری بیش از حد مشکلات زیادی را برای سلامتی سگ شما به وجود می آورد.

 

رژیم غذایی :

اگر سلامتی و رفاه سگتان برایتان اهمیت دارد باید هر چه زودتر برایش یک برنامه غذایی مناسب در نظر بگیرید. اگر شما در مورد برنامه های غذایی سگ ها اطلاعاتی ندارید یا در این مورد مطمئن نیستید بهتر است حتما با دامپزشک مشورت کنید. چگونگی ارائه این رژیم و میزان مغذی بودن آن بسیار بسیار حائز اهمیت است. باید وزن، سن و شرایط سگ را در نظر بگیرید چون برخی از این درمان ها احتیاج به دارو درمانی دارند و مشکل تنها با برنامه ی غذایی حل نمیشود. ممکن است سگ شما با این برنامه غذایی کمی بد خلقی و بد رفتاری کند اما به تدریج به این برنامه عادت خواهد کرد.

چاقی :

چاقی نه تنها برای انسان ها بلکه برای تمامی حیوانات بسیار مضر است. تنها پرخوری موجب چاقی نمیشود بلکه نداشتن برنامه غذایی منظم نیز از عوامل اصلی چاقی است.همانطور که میدانید چاقی میتواند سگ را به بیماری هایی مانند فشار خون بالا، دیابت، بیماری های کلیوی، بیماری های قلبی و سرطان دچار کند و احتمال کوتاه شدن عمر را افزایش میدهد.

افزایش اشتها :

در خیلی از مواقع می توانید میزان اشتهای سگ خود را کنترل کنید. صاحبان نا مطلع براحتی میتوانند با  رژیم غذایی نا صحیح سلامت سگشان را به خطر بیندازند. باید به خوبی تغذیه و رژیم غذایی سگتان را مدیریت کنید و اشتهای آنها را در تعادل نگه دارید. البته پر خوری همیشه مربوط به شما نمیشود گاهی پرخوری در سگ ها میتواند نشان از وجود مشکل یا بیماری باشد. افزایش اشتها میتواند بر اثر عوارض جانبی دارو ها، مکمل ها و هورمون ها نیز باشد.پس اگر مطمپن هستیدکه رژیم غذایی سگتان را بخوبی مدیریت میکنید اما باز هم سگ شما بیش از حد میخورد و اشتهایش افزایش یافته بهترین کار مراجعه به دامپزشکی است.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.


دیدگاه های کاربران

| 6 ماه پیش | پاسخ لطفا موجودکنید
| September 2015 | پاسخ گربه پرشین من و ماگی هر دوشون عاشق این غذا هستن و این غذا واسه مده حساس گربه من عاالیههه
| September 2015 | پاسخ سلام . من بسته 10 کیلویی این غذا رو برای اسکار خریدم ، خیلی این غذا رو دوست داره هفته ای چند وعده ازین غذا رو میخوره ولی متاسفانه مغازه ای که نزدیک ما بود و این غذا رو ازش میخریدم بسته شده بخاطر همین توی اینترنت سرچ کردم و سایت شما رو پیدا کردم . به نظر من این غذا نسبت به مبلغش میارزه و اگه گربه پرشین حتما این غذا رو دوست داره