شرایط نگهداری پرندگان در فصل تابستان

تابستان است. این زمان برای سفرهای تعطیلات، فرستادن کودکان خود به اردوگاه تابستانی و تعطیلات آخر هفته در ساحل است، ما نباید پرندگان خانگی خود را فراموش کنیم. ما می توانیم کارهایی انجام دهیم تا آنها را از روز های گرم تابستان نجات دهیم.خوشبختانه، پرندگان تحمل گرما بالایی نسبت به پستانداران دارند. محدوده درجه حرارت طبیعی بدن آنها از 104 تا 105 درجه فارنهایت (40 تا 41 درجه سانتیگراد) است. اما هر گونه افزایش بیش ازحد درجه حرارت پایه بدن می تواند باعث گرمازدگی در پرنده شما شود. پرندگان برای تنظیم درجه حرارت خود کارهایی انجام میدهند در ضمن انها فاقد غدد عرق هستند. پرندگان حرارت خود را از طریق تبخیر اب پایین می اورند.

 

فرآیند له له زدن: با افزایش تعداد تنفس خود ، تنفس با دهان باز در نتیجه با از دست دادن آب از سطوح دهان، راههای هوایی بینی و ریه ها درجه حرارت خود را پایین می اورند.

 

تبخیر پوستی:  از دست دادن آب از سطح پوست و پا

تابستان می تواند خشن باشد و مراقبت های ویژه از پرندگان می تواند شما را از غم و اندوه نجات دهد. حفاظت از پرندگان از نور و آفتاب در تابستان کافی است به جز در ساعات اولیه روز و در هنگام غروب که آفتاب مستقیم مورد نیاز است.

 

مسکن و سرپناه

در فصل تابستان مسکن مناسب لازم است برای حفاظت قفس بیرون از منزل، مرغدانی بیرون از منزل و یا هر دو در برابر آفتاب و گرما: شما می توانید یکی از گزینه های مختلف را انتخاب کنید. بعضی از مردم ترجیح می دهند که حیوان خانگی خود برای خنک ماندن آزاد در محوطه پرسه بزند مانند پاسیو، پرنده شما برای فرار از سوختن و درجه حرارت بالا نیاز به محل خنک وسایه دارد. سقف را می توان به خوبی در محوطه لانه مرغ فراهم ساخت. تمیز نگه داشتن محفظه از حشرات و بوهای نامطلوب مهم است. تهویه مناسب نیز داخل ساختمان باشد همراه با مبادلات هوا. تهویه هوا کمک بزرگی در حفظ محیط زیست و خنک و راحت بودن برای پرنده شما می باشد. اگر پرنده تحت یک محیط مطبوع نگه داشته شده است، با این حال، او را نه به طور دائم در مدت زمان کم خارج از خانه ببرید.در پرندگان تغییر ناگهانی درجه حرارت می تواند مشکلات بسیاری ایجاد کند.
 

تغذیه

پرندگان در فصل تابستان انرژی نیاز دارند شما باید همچنان به ارائه پلت به عنوان یک رژیم غذایی پایه. شما همچنین می توانید سبزی و میوه ها را در مقدار کمی اضافه کنید. مثل : کاهو، کلم بروکلی، هویج، سیب و پرتقال و نان ها و کوکی ها گندم.تامین آب آشامیدنی تازه را در ظروف جداگانه از آب حمام را چک کنید یک یا دو بار در روز تا مطمئن شوید که آنها به مقدار کافی اب دارند.

 

 

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.