علایم عفونت ادراری گربه ها و نحوه ی درمان آن

قبل از اینکه مشکل عفونت ادراری گربه اتان موجب سردرگمی و اضطراب شما شود با خواندن این مقاله در خواهید یافت که گربه های ما موجودات شگفت انگیزی هستند.

 

گاهی اوقات گربه ها با بیماری خود کنار می آیند طوری که که ما اصلاً متوجه این موضوع نمی شویم. اما بعضی مواقع نیز رفتاریهای عجیبی از خود نشان می دهند. مثلاً گاهی ممکن است روی لبه ی ظرف خاکش به مدت طولانی چمباتمه زده و هیچ کاری هم انجام ندهند. اما کمی بعد ناگهان متوجه می شوید پایتان را روی ادرار گربه گذاشته اید و یا بدتر اینکه ممکن است ادرار آن را روی میز قهوه پیدا کنید. در چنین شرایطی آنچه که واقعاً توجه شما را جلب می کند مشاهده اثر خون در ادرار گربه می باشد.

فکر نکنین که در مواجهه با چنین مشکلی گربه به خودی خود می تواند مشکلش را حل کند.

همانطور که می دانید عفونت ادراری در گربه ها بسیار دردناک و توأم با خارش شدید می باشد. در این شرایط گربه برای رهایی از درد به کمک شما نیاز دارد، اگر بگذارید این شرایط ادامه پیدا کند سیستم ایمنی گربه ضعیف تر شده و ممکن است بیماری گربه های دیگر نیز به او سرایت کند.

علت اصلی عفونت ادراری ورود باکتری به داخل مثانه است که سبب التهاب مثانه گردیده و در نهایت منجر به عفونت UTI می شود. این عفونت در حالت پیشرفته به سنگ مثانه تبدیل شده که باعث انسداد مجاری ادرار گربه می شود و این عامل میتواند منجر به مرگ آنی شود. لذا بهتر است برای تشخیص صحیح بیماری بچه گربه خود به یک دامپزشک مراجعه کنید. هنگامی که علت بروز مشکل را جویا می شوید ممکن است دامپزشک بگوید که نوعی عفونت میکروبی یا استرس سبب عفونت ادراری شده است.

 

استرس دومین عامل رایج بروز عفونت ادراری در گربه ها است. لذا شما برای جلوگیری از عفونت مثانه باید چگونه عمل کنید؟

امروزه علم دامپزشکی که معتقد به موجودیت واحد اجزاء و ارتباط کامل آنها با یکدیگر می باشد با محصولات طبیعی ای تجهیز شده که سیستم ایمنی گربه شما را تقویت نموده و به او کمک می کند که شرایط استرس زا را کنترل کند.

مقداری از محصولات Homeopathic (روشی از درمان که در آن بیماری با دز کمی از دارو درمان میشود) دربازار با تنوعی از قابلیت ها وجود دارد. این محصولات غلظت مثانه و عملکرد جریان ادرار را کنترل کرده و همچنین به درمان بافت های ملتهب کمک می کنند.

در هنگام بروز عفونت مثانه بایستی به گربه کمک کرد تا یک جریان طبیعی ادرار را داشته باشد و مواد مغذی مناسبی را برای بهبود سلامتی اش به او داد.

همانطور که تصور می کنید این موضوع بسیار مهم است. اگر سلامت ادرار گربه تان را نادیده بگیرید ممکن است بیماری او به سرعت به نوعی دیگر از عفونت ادراری بدل شده و یا دچار بیماری دیگر مربوط به گربه ها شود.

معالجه ی سریع عفونت ادراری گربه ها خیلی حایز اهمیت است زیرا این بیماری میتواند تبدیل به عفونت کلیه شده و منجر به پیچیدگی های بیشتری شود.
استفاده از داروهای Homeopathic که تجویز آن برای گربه ی شما بسیار آسان می باشد از سیستم ادراری آن ها حمایت می کند.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.


دیدگاه های کاربران

| January 2017 | پاسخ یه قرص مولتی ویتامین خوب برای سگ . من سگم روزی یک دانه توی غذا می ریزم می خوره