قدم زدن و بازی کردن با سگ ها در زمستان

اگرچه پاییز امسال خیلی سرد و بارانی نیست، اما روزهای سرد زمستانی و برفی به زودی فرا میرسند. قدم زدن به همراه سگتان در برف میتونه برای شما بسیار لذت بخش باشد.

برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، کل ترفندی که باید هنگام قدم زدن با سگ انجام دهید این است که هنگام قدم زدن در برف به گونه ای با سگتان رفتار کنید که اگر یک انسان به جای سگ شما بود رفتار میکردید.

 

قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که بعضی سگ ها ، مانند سگ های آپارتمانی و کوچک جثه مخصوصا آن دسته از سگ هایی که پوشش بدنی کم و کوتاهی دارند، در مقابل سرما مقاوم نیستند و خیلی زود سرما می خورند.


اول از همه اینکه ما خودمان چند لایه لباس میپوشیم. همانطور که شما قبل از بیرون رفتن و راه رفتن در برف لباس گرم میپوشید و خود را گرم نگه میدارد باید برای سگ خود نیز لباس گرم تهیه کنید و در مواقعی که در محیط های سرد قرار میگیرد آن را بپوشانید.وجود خز روی پوست سگ ها به این معنی نیست که آنها در مقابله با سرما آسیب پذیر نمیباشند.

 

وقتی بدن سگ خود را خوب پوشاندید و به بیرون رفتید از محل هایی تردد کنید که لغزنده نباشد. سگ ها نیز مانند انسان ها لیز میخورند و خطرات زیادی متوجه آنها است. پس سعی کنید جلوی پای خود و سگتان را خوب ببینید و اگر مسیری مناسب نیست از آن عبور نکنید.

 

و در مرحله آخر سعی کنید از کفش های مخصوص محافظ کننده پنجه استفاده کنید. پنجه های سگتان به دلیل تماس با زمین و برف در معرض خطر هستند پس مطمئن شوید از کفش های مخصوص برای محافظت از پنجه های او استفاده میکنید.

 

بعضی سگ ها علاقه دارند که بر روی برف بغلتند ، تونل بسازند، برف ها را گاز بزنند و غیره ... پس از انجام مسائل ایمنی سعی کنید سگ خود را همراهی کرده و در برف با آن ها بازی کنید.

 

نکته مهمی که نباید هرگز فراموش کنید این است که سگتان نباید مدت زیادی در برف بازی کند.و سعی کنید در بازه های زمانی کم این کار را انجام دهید.

سگ خود را از خطرات احتمالی دور کنید تا بازی و گردش در برف برای شما و او لذت بخش شود.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.