مراقبت از سگ در هوای سرد

 - هردفعه که از خانه خارج می شوید مراقب برف و یخ بین انگشتان پا باشید و پنجه ها را کاملا پاک کنید ، در غیر این صورت رطوبت می تواند باقی بماند و باعث زخم شود . نمک و ضد یخ های دیگر پیاده رو و خیابان ریخته می شود نیز ممکن است بالشتک های پا را آزار دهد و باعث خونریزی شود .

 

خانه سگ هایی که بیرون از خانه نگهداری می شوند باید عایق و مرتفع باشد و در برابر بادهای شدید و نفوظ آب مقاوم باشد . همچنین اندازه خانه باید کوچک باشد  تا گرمای بدن سگ را نگه دارد .


- سگ های خوب تغذیه شده آمادگی بهتری برای مقاومت در برابر سختی های زمستان دارند ، مخصوصا اگر در بیرون از خانه نگهداری شوند. سگ هایی که در بیرون از خانه نگهداری می شوند برای تولید انرژی کافی نیاز به غذای بیشتری دارند تا بتوانند با سرما مقابله کنند . فراهم کردن آب تازه چنیدین بار در روز توصیه می شود . کاسه های گرمکن الکتریکی آب در دسترس هستند ، اما باید به طور منظم بررسی شوند .


 - اگر گمان کردید که سگتان دچار سرمازدگی شده ، بافت سرمازده را مالش ندهید زیرا موجب صدمات بیشتری می شود . مستقیما به دامپزشک مراجعه کنید .


- به دلیل طعم شیرین ضد یخ ها ، سگ ها علاقه شدیدی به لیس زدن آن دارند. ضد یخ ها بسیار سمی هستند ، پس بنابراین آن ها را از دسترس دور نگه دارید . اگر حیوانتان از روی بد شانسی با مایع تماس پیدا کرد مستقیما به دامپزشک مراجعه کنید .

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.