مواد غذایی مورد نیاز سگ ها

 

مواد مغذی اصلی

سگها نیز مانند انسانها برای سالم ماندن احتیاج به مقدار قابل توجهی پروتئین ، کربوهیدرات و چربی دارند.پروتئین برای ترمیم بافت ها و رشد بدن نیاز است ، کربوهیدرات ها نیز برای تامین انرژی مفیداند و چربی ها برای ترمیم بافت ها و رشد بدن نیاز است ،کربوهیدرات ها نیز برای تامین انرژی مفیداند و چربی ها نیز به جذب ویتامین ها کمک می کنند.حیوانات و گیاهان میتوانند منابع این سه مواد باشند، هرچند منابع حیوانی برای سگ ها که گوش خوار هستند بهتر و توصیه شده است ، ضمن این که پروتئین و چربی بیشتری نیز برای سگ ها به ارمغان می آورد. در رژیم غذایی سگهای بالغ باید حداقل 18% پروتئین و 5% چربی وجود داشته باشد ، درصد باقی مانده را نیز کربوهیدرات ها تشکیل می دهند.

 

ویتامین ها و مواد معدنی

بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی را بدن سگ  نمی تواند تولید کند و باید از طریق غذا آن را به دست بیاورد.آن ها به عملکرد بهتر ، پوشش سالم و براق تر و فرآیندهای شیمیایی داخل بدن کمک زیادی می کنند. در صورتی که مطمئن هستید سگتان از طریق غذایش ویتامین و مواد معدنی کافی را دریافت می کند از مکمل ه استفاده نکنید، زیرا ازدیاد بیش از اندازه ی این مواد نیز میتواند مشکل ساز شود.

 

آب

 کنار پروتئین ها کربوهیدرات ها ، چربی ها ، ویتامین ها و مواد معدنی ، آب یکی از مواد مغذی حیاتی نه تنها برای سگها بلکه برای تمامی جانداران است.60 تا 70 درصد بدن سگهای بالغ را آب فرا گرفته ، حال کمبود تنها 10 درصد ار این مقدار میتواند برایشان خطرناک باشد و پیادهای جدی داشته باشد.سگهایی که به آب دسترسی ندارند از آب ذخیره ای بدنشان به مقدار قابل توجهی استفاده می کنند.
آبی که در دسترس سگتان می گذارید باید در تمامی زمان ها تمیز ، خنک و سالم باشد.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.