نحوه کوتاه کردن بالهای طوطی

بسیاری از صاحبان طوطی نیز این کار را انجام نمیدهد، تا پرنده بتواند مدتی را به پرواز بپردازد. این کار نیز به نوعی به نفع روان پرنده است. برخی از مردم نیز معتقدند بهتر است به پرنده ی خود اجازه دهند در هر جایی حتی بیرون از خانه پرواز کند. اما این کار به برای صاحب پرنده به هیچ وجهی توصیه نمیشود.


بسیاری از مردم بال پرندگان خود را کوتاه میکنند تا مطمئن شوند آنها فرار نمیکنند و از سوی دیگر بتوانند پرنده را آسانتر رام و دستی بکنند. پیرایش و کوتاه کردن بال پرندگان میتواند مانع پرواز بسیاری از آنها به سمت پنجره ها، آینه ها، توالت ها، ماهی تابه و بخصوص گیاه کاکتوس شود و کمک بسزایی برای نجات آنها میکند.


اگر شما قصد گرفتن بال پرنده ی خود را دارید، این کار را میتوانید خودتان انجام دهید یا این که به دامپزشک بسپارید؛ کاری بسیار ساده است. اگر میخواهید این کار را خودتان انجام دهید باید قبل از آن چند بار روش انجام آن را از افراد حرفه ای یاد گرفته باشید.

اولین چیزهایی که شما به آنها احتیاج دارید، یک قیچی کوچک، یک حوله ی سبک وزن و شخص دیگری که وظیفه ی نگه داشتن پرنده را بر عهده بگیرد هستند. شخص دیگر باید حوله را بر پشت پرنده قرار دهد و پرنده را با آن محکم و به آرامی نگه دارد؛ البته نباید فشار تا حدی باشد که باعث بستگی کیسه های هوا و خفگی پرنده شود. پرنده نیز بهتر استبه پشت خوابانده شود. مطمئن شوید که همه ی پرهای اصلی برش خورده اند. پرهای اصلی بال، بزرگترین پرهای آن هستند که به راحتی قابل تشخیص میباشند. هرگز پرهای دیگر و ثانویه را کوتاه نکنید زیرا به بدن نزدیک هستند و ممکن است باعث ایجاد زخم شوند. اصلاح پرهای هر دو بال باید دقیقا به یک طول و اندازه باشد تا مشکلی برای تعادل پرنده بوجود نیاید.بالها را به آرامی با دست خود باز کنید. قبل از شروع بریدن به پرها نگاه کنید تا در حال رشد نباشند. پرهای خونی معمولا در قسمت پایینی خود متورم و به رنگ بنفش هستند. این پرها دارای مخزن خون در خود هستند؛ اگر برش داده شوند، خونریزی فراوانی خواهند کرد. خون ریزی معمولا به خودی خود متوقف میشود. اما اگر متوقف نشد با فشار دادن قسمت زخمی شده یا استفاده از آرد ذرت میتوانید آن را متوقف کنید. بعد از توقف خونریزی به سرعت قسمت سفت و پایینی پر را از بدن جدا کنید. اگر این کار انجام نشود، پر دوباره خونریزی میکند.

اگر شما نمیتوانید پر را از بدن جدا کنید، این کار را به دامپزشک بسپارید. اگر خودتان این کار را انجام میدهید، میتوانید با استفاده از انبردست یا قیچی به آرامی قسمت پایه ی پر را جدا کنید؛ در این صورت پوست پرنده نیز پاره نمیشود. جدا کردن آن باید به سرعت و در یک لحظه انجام بگیرد. پس از این، خونریزی متوقف خواهد شد.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.


دیدگاه های کاربران

| August 2015 | پاسخ سلام ، واسه گربه های بد غذا خیلی خوبه . وزن گربه رو ثابت نگه میداره از ریزش مو هم جلوگیری میکنه ، پیشنهاد میکنم استفاده کنین
| July 2015 | پاسخ سلام به همه عزیزان ،

این غذا واقعا فوق العلادس. من ۲ تا گربه ۴ ساله نر و ماده دارم .گربه های من به شدت بد غذان و هر غذایی رو نمی خورن ، من یه مدت چند تا غذا رو امتحان کردم تو این مدت هم وزن کم کردن و مشکلات معده هم پیدا کردن. بلاخره این غذا رو پیدا کردم ، از همون لحظه اول که بوی این غذا به دماغشون خورد شروع به سرو صدا کردن . ماشالا همه غذاشون رو هم میخورن دوباره تپلی شدن‌،از وقتی این غذا رو میخورن ریزش موی کمتری هم دارن .
خلاصه اگه مشکل پیدا کردن غذای خوب واسه گربه تون دارین این غذا رو من بهتون پیشنهاد میکنم ، رویال کنین حرف نداره
| July 2015 | پاسخ من غذاهای مختلفی رو امتحان کردم ، دوباره دارم ازین غذا به گربم میدم . بوی خیلی خوبی داره ، دختر منم که عاشق این غذا شده ^-^