چرا بچه گربه ها پنهان می شوند!؟

چرا بچه گربه پنهان میشود!؟

 

هنگامی که شما بچه گربه ای جدید را به خانه خود می اورید برایتان یک ماجرای جالب و هیجان انگیز است ،اما همیشه به یاد داشته باشید که بچه گربه جدید با حدا شدن از خانواده اش ضربه روحی جدی خورده است و برای او اصلا این ماجرا هیجان انگیز نیست .

 

محیط زیست جدید

 

از هر کجا بچه گربه شما می آید ، خواه از پناهگاه باشد ، یا از طرف دوست و یا از خیابان ، بچه گربه  به محیط خاصی عادت کرده است. در اغلب موارد، احتمالا او همراه با مادرش و بجه گربه های دیگر بوده است. به هر حال ، حالا که شما او را به منزل آورده اید، در واقع شما او را در محیط زیستی قرار داده اید ک برایش نا آشناست.محیط جدید شامل انواع عنصر و اجسامی است که بچه گربه تان به آنها عادت ندارد. برای مثال : بوی جدید، محیط زیست جدید و انسانهای جدید. به یاد داشتن این نکته مهم است که این دوره ، دوره ی سازگاری برای بچه گربه شماست و احتمالا  از این شرایط میترسد. در آغاز، بهترین کاری که شما میتوانید انجام دهید این است ک به او اجازه دهید که پنهان شود.. 
وقتی که شما اجازه میدهید که بچه گربه تان پنهان شود، شما این اجازه را به او میدهید که در فرآیند طبیعی ترس و آزمون قرار بگیرد.مقداری زمان خواهد برد تا بچه گربه ی شما بتواند یاد بگیرد که به شما اعتماد کند و بیاموزد که محیط جدیدش برای او مضر نیست.شما مجبورید که به او اجازه دهید که این مسئله را برای خود تجربه کند، یا اینکه او مب تواند در نهایت این گونه احساس کند که این موقعیت به او تحمیل شده است.


این نکته مهم است که به خاطر داشته باشید که بچه گربه ی جدید سرانجام از مخفیگاهش به دلایلی مانند گرسنگی و تشنگی بیرون خواهند آمد و چاره ای جز جست و جوی غذا نخواهند داشت. در واقع این اتفاق خوبی است ، چون به او اجازه داده اید که شروع به اعتماد کردن به شما و محیط جدیدش کند.


حیوانات دیگر در خانه


اگر شما حیوانات دیگری در خانه دارید، صرف نظر از اینکه آنها گربه هستند یا سگ، بچه گربه خود را بیشتر پنهان خواهد کرد. آنها برای بچه گربه  حیوانات جدیدی هستند و او مجبور است خود، یاد بگیرد که آیا میتواند به آنها اعتماد کند یا نه.
معرفی حیوانات جدید به بچه گربه میتواند شرایط بسیار دشواری باشد. شما باید به خاطر داشته باشید که بچه گربه جدیدتان بسیار کوچک است و کاملا مطمئن نیست که در صورتی که مشکلی به وجود بیاید بتواند از خود دفاع کند.بنابراین ، بهترین کاری که بچه گربه ی شما انجام خواهد داد پنهان شدن است.
با مخفی شدن در اطراف خانه، بچه گربه شما شانس زنده ماندن خود را به حداکثر میرساند.او هیچ راهی برای دانستن اینکه حیوانات دیگر خانه شما اهلی  و بی خطر هستند ندارد.تنها راهی که او میتواند یاد بگیرد و درک کند از طریق آزمون و خطاست.  
بچه گربه به تدریج از مخفیگاهش بیرون خواهد آمد و برای برقراری ارتباط دوستی تلاش خواهد کرد و تسلط خود را به دیگر حیوانات نشان خواهد داد. این رفتار در واقع بستگی به شخصیت بچه گربه جدیدتان دارد. با این حال، بیشتر بچه گربه ها می خواهند که مطمئن شوند که دیگر حیوانات ئر خانه میدانند که آنها در صورت نیاز قادر به دفاع از خود هستند.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.