چرا گربه شما بیش از حد معمول می خوابد؟

 

گربه ها معمولا زمان زیادی را صرف چرت زدن یا خوابیدن میکنند. به طور متوسط گربه های بزرگسال در روز بین 13 تا 14 ساعت و بچه گربه ها ممکن است بالای 18 ساعت در روز بخوابند. در حالیکه ممکن است بچه گربه های نوزاد تقریبا تمام روز را خواب باشند.

گربه ها اغلب اغلب مواقعی که چرت میزنند خوابشان بسیار سبک است و هر زمانی که نیاز باشد از خواب بیدار میشوند، در هنگام چرت زدن گربه کوچکترین صدایی او را بیدار میکند.
گربه‌ای كه بیش از حد معمول میخوابد ممكن است دچار یک بیماری تشخیص داده نشده باشد یا ممكن است ساعات زیاد خواب به دلیل بارداری یا سن زیاد باشد. خوب است بدانيد كه گربه‌تان معمولا چقدر میخوابد تا قادر به شناسايی هرگونه تغییرات احتمالی در الگوهای خوابش باشید.

سالخوردگی :
شما باید به گربه پیر خود اجازه بدهید تا ساعات بیشتری را بخوابد.. هرچه سن گربه تان افزایش می یابد تمایل او برای حفظ انرژی خود به خواب بیشتر خواهد شد.


بیماری  :
ساعات خواب طولانی ممکن است ناشی از کمبود انرژی یا بدلیل بیماری گربه باشد. گربه ای که بیمار است ممکن است بیش از حد معمول بخوابد. ممکن است به این خاطر باشد که بدن سعی میکند با بیماری مبارزه کند و نیاز به زمان استراحت بیشتری داشته باشد. سایر علائم را در گربه تان کنترل کنید و اگر شما متوجه چیز غیر معمولی شدید حتما او را به دامپزشکی ببرید. اگر گربه شما بیش از حد میخوابد و خوابش همراه با خرخر کردن است این مساله ممکن است به دلیل مشکل تنفسی باشد.

 

بارداری :
ممکن است دلیل خواب زیاد گربه بارداری باشد. میتواند به این خاطر باشد که گربه دیگر علاقه مند به جفت گیری نیست و در حال آماده شدن برای داشتن بچه گربه ها است. علاوه بر این، همچنین ممکن است افزایش مقدار هورمون دلیل خواب آلودگی باشد.
نشانه های بارداری میتواند زودتر از 3 هفته بعد از جفت گیری قابل رویت باشد. سینه های گربه متورم و صورتی خواهد شد و همچنین ممکن است استفراغ کند ( حالت تهوع صبحگاهی گربه). رفتار گربه باردار نیز تغییر خواهد کرد او دوستانه تر و نسبت به شما مهربان تر خواهد شد.


فصل زمستان :
در طول فصل زمستان، گربه شما ممکن است برای حفظ مقدار انرژی بیشتر بخوابد. اگر گربه شما هیچ گونه علائم غیر عادر نشان نمیدهد و فقط بیش از حد معمول میخوابد نباید عامل نگران کننده ای باشد. به محض اینکه هوا گرم تر شد، ساعات خواب گربه به حالت طبیعی خود باز میگردد.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.