چند توصیه مهم برای سفر با سگ

آیا میخواهید با سگتان به تفریح و بیرون از شهر بروید ؟ قبل از اینکار به دامپزشکی بروید تا توصیه های لازم را برای سفری کوتاه و بدون دردسر دریافت کنید .
دامپزشکتان میتواند نکاتی را به شما آموزش دهد تا در سفرهای کوتاه بتوانید مراقب سلامت سگتان باشید .


قبل از اینکه سگتان را از خانه بیرون ببرید باید مراقب این موارد باشید :

 

  • کک ها : سگ شما باید بصورت ماهیانه از کک کش ها استفاده کند . اگر تا بحال اینکار را نکرده اید از همین حالا شروع کنید .
  • کنه ها : کنه ها مهمترین عامل نگرانی هستند چون میتوانند یک سری بیماری ها را به حیوانات خانگی و صاحبان آنها انتقال دهند .
  • جرب : این مورد که موجب خارش شدید میشود از کرم های ریزی است که معمولا در بدن روباه ها در طبیعت وجود دارد .

مناطق چوبی و مرطوب معمولا مکان مناسبی برای زندگی کنه ها و جرب هاست . کک ها فراتر از این مناطق میروند !
وقتی از کک کش ها استفاده میکنید باید روی محصول را بخوانید و مطمئن شوید که این محصول ضد کنه و جرب هم باشد . البته پیدا کردن محصولی که همزمان از هر سه مورد پیشگیری کند مشکل است ، و در این مورد دامپزشکتان میتواند به شما کمک کند .

وقتی به دامپزشکی میروید در مورد چه مسائلی صحبت کنید :


دامپزشکتان میتواند محصولاتی برای پیشگیری از کنه و کک و جرب به شما پیشنهاد کند . در مورد میزان فعالیت سگتان و اینکه به کجا سفر میکنید با او مشورت کنید . اگر به جایی میروید که ممکن است سگتان شنا کند ، از او بپرسید که آیا لازم است بعد از شنا دوباره از آن محصول استفاده کنید ؟ همچنین در مورد میزان مورد نیاز در هر دفعه از او سوال کنید .
بیشتر محصولات پیشگیری باید در نقاطی بین زیر بغل ها اسپری شوند و از آنجا پخش شوند و استفاده از آنها کمی مشکل است ، پس استفاده از آنها را از چند روز قبل از سفرتان شروع کنید تا با مشکل مواجه نشوید .


حیوانات هم مثل انسانها هستند ، نمیتوانند از یک انسان معمولی تبدیل به یک دونده ماراتون شوند ! میزان فعالیت روزانه سگتان را با میزان فعالیتی که قرار است در سفر داشته باشد مقایسه کنید و اگر فکر میکنید آمادگی لازم را ندارد برنامه تان را تغییر دهید و یا برایش برنامه های آموزشی و آمادگی قبل از سفر در نظر بگیرید.
فراموش نکنید که قرص هایی که سگتان روزانه مصرف میکند با خودتان بردارید . مخصوصا سگهای دیابتی که مصرف داروهایشان بسیار اهمیت دارد .
استفاده از ضد آفتاب ها برای سگهایی که موهای بلند دارند ضروری نیست ولی سگهایی که موهای کوتاه و یا بینی های بدون رنگدانه دارند باید از ضد آفتاب استفاده کنند .
استفاده از درمانهای ضد کرم های قلب در همه جای آمریکا بصورت سالیانه انجام میشود . اگر شما این درمانها را انجام نمیدهید و میخواهید به جایی سفر کنید که پشه وجود دارد ، حتما با دامپزشکتان در مورد این درمانها مشورت کنید .

چطور دنبال کک ها و کنه ها بگردید ؟!

پیشگیری همیشه بهترین راه است ، اما لازم است گاهی اوقات در سفرها و بیرون شهر بصورت بصری بدن سگتان را چک کنید .
چیزی که بیشتر مردم نمیدانند این است که حتی با استفاده از قابل اعتمادترین محصولات ، شما ممکن است کنه یا کک روی بدن سگتان پیدا کنید چون مدتی طول میکشد که آنها بمیرند و از بدن او جدا شوند . 


جدا کردن کنه از بدن سگها ، درست مثل انسانهاست . اینکار را آهسته انجام دهید . ارام خرطومش را از داخل پوست حیوان بیرون بیاورید ، اگر اینکار را سریع انجام دهید خرطومش داخل پوست حیوان میماند . اگر اینکار را آهسته انجام دهید ، کنه قادر به مقاومت نخواهد بود .
اگر چه دامپزشکان معتقدند استفاده از محصوللت پیشگیری کفایت میکند ، اما مشاهده بصری هم ضروری است . اگر این موارد را رعایت کنید میتوانید با خیال راحت به مسافرت رفته و لحظات خوبی داشته باشید .

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.