چگونه بهترین اسباب بازی را برای سگ خود انتخاب کنید ؟

انتخاب اسباب بازی برای سگ ها میتواند به اندازه ی انتخاب یک اسباب بازی برای کودک انسان سخت و دشوار باشد، سگ ها مانند کودک انسان میتوانند متوجه جزییات اسباب بازی شوند و به این ترتیب یک اسباب بازی خاص را دوست خواهند داشت و انتخاب میکنند.

 

نکات زیادی برای انتخاب یک اسباب بازی سگ وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند، اسباب بازی ها میتوانند موجب سرگرمی و تحریک سگ شوند و باعث کم شدن استرس و نگرانی هایی شوند که سگ شما در تنهایی خود دارد.

 

اسباب بازی موجب رضایت و شادابی سگ شما میشود ، سگ شما با آن بازی میکند آن را گاز میگیرد و میجود ... شما به راحتی میتوانید در یک جلسه بازی کردن سگ خود با اسباب بازی میزان علاقه اش به آن و رضایت مندی آن را ببینید.

 

اگر سگ شما توله است باید به دنبال اسباب بازی مخصوص توله  ها باشید. این اسباب بازی ها کوچکتر و نرم تر از سایر اسباب بازی ها هستند و اقلب برای مواردی خاص ساخته شده اند. مانند : دندان ها و تحریک کردن هوش سگ ... برای انتخاب اسباب بازی مناسب در ابتدا یک سری اسباب بازی لاستیکی در انواع و صداهای مختلف تهیه کنید و آنها را در اختیار توله بگذارید با این کار سگ شما به زودی یک نوع از این اسباب بازی ها را که مورد علاقه خود است انتخاب خواهد کرد.


اگر شما مسئولیت یک سگ بزرگسال را قبول کرده اید، صاحب قبلی سگ و یا محل حمایت کننده آن میتواند اسباب بازی مورد علاقه سگ را به شما بگوید.در غیر اینصورت میتوانید یک سری حدس هایی برای اسباب بازی مورد علاقه سگ بزنید و چند اسباب بازی برای او تهیه کنید و ببنید اسباب بازی مورد علاقه آن کدام است.

سگ های کوچک دوست دارند با اسباب بازی هایی  بازی کنند که اندازه خودشان است. برای سگ های کوچک دنبال اسباب بازی های کوچک و پلاستیکی باشید. توپ های کوچک تنیس میتوانید برای یک بازی خوب و جذاب مناسب باشد. در صورتی که سگ کوچک شما علاقه به بازی به اسباب بازی سایر حیوانات یا کودکان دارد به شدت مراقب او باشید و او را از بازی کردن به این نوع اسباب بازی ها منع کنید این اسباب بازی ها میتواند موجب خفگی و به خطر افتادن سلامتی او شود.

 

آیا سگ شما دچار استراب و ترس از جدایی است ؟
اگر سگ شما در مواقعی که منزل را ترک میکنید مضطرب و پریشان میشود این روش را امتحان کنید : 
یک اسباب بازی مدل کونگ بگیرید و داخل آن را پر از کره بادام زمینی کنید، اسباب بازی را درون فریزر بزارید و زمانی که در حال ترک کردن خانه هستید آن را برای سگتان بزارید. کم کم بر اثر گرم شدن کره بادام زمینی داخل اسباب بازی آب میشود و سگ شما میتواند از طریق حفره هایی که درون اسباب بازی وجود دارد آن را بیرون بکشد، این کار استراب سگ شما را کم میکند و مدت زیادی او را سرگرم خواهد کرد.

 

یکی دیگر از حقه هایی که میتوانید در مورد کم شدن اضطراب سگ خود بکار ببرید این است که یک اسباب بازی جدید با بوی خاص را در تخت خود و یا محل هایی دیگر بگذارید به این ترتیب از طریق بو و رایحه اسباب بازی میتواند آن را پیدا کند.این مورد در مواقعی که شما حضور ندارید باعث تسکین اضطراب سگ شما میشود.

 

سگ هایی مانند پودل و مالتیز از بازی هایی مانند پازل لذت میبرند چون باید توپ ها را از داخل جعبه بیرون بیاورند و بازی کنند.

قبل از خرید هرگونه اسباب بازی از امن بودن آن برای سگ خود مطمئن شوید.اسباب بازی های سگ خود را هر چند وقت یک بار تعویض کنید و اسباب بازی های قدیمی آن را دور بریزید. همچنین شما باید اسباب بازی های سگ خود را تمیز کنید و آنها را با آب و صابون بشورید و خشک کنید.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.