چگونه گربه گم شده خود را پیدا کنیم

چگونه گربه گم شده خود را پیدا کنیم ؟

 

همه ما می دانیم که گربه ها حیوانات مستقلی هستند. برگرداندن گربه ای که دوست ندارد به خانه برگردد برای همه کسانی که گربه دارند کار سختی است. در حقیقت، اگر گربه تان آموزش ندیده باشد که چه موقعی داخل خانه بیاید هر وقت که خودش دوست داشته باشد این کار را خواهد کرد. راهی بهتر از صبر کردن برای برگشتن گربه ها به خانه آموزش آنهاست. البته بازهم به نظر نمی رسد که این هم ایده خوبی باشد، چون گربه ها به هیچ عنوان مانند سگ ها تربیت پذیر نیستند. آنها توجه شان از سگ ها کمتر است و به انگیزه ای بیشتر از تحسین شدن نیاز دارند. 

 

روش پیدا کردن گربه گم شده
گربه های خانگی معمولا چیزی بیشتر از حیوانات دوست داشتنی هستند ، بسیاری از افراد گربه ها را عضوی از خانواده شان میدانند. پس نباید تعجب کنیم که گم شدن گربه برایشان تجربه ای پریشان کننده باشد و آشفته شان کند. اما اگر شما گربه تان را گم کردید نباید امیدتان به پیدا کردنش را از دست بدهید . با حفظ آرامش و طی کردن چند مرحله می توانید به یافتن گربه تان کمک کنید. هنوز شانسی هست که دوست پشمالو تان را به بازگردانید .

 

حوالی خانه
اگر گربه ی شما معمولا در خانه زندگی میکند و حالا از طریقی به بیرون راه پیدا کرده ، شانس اینکه در نزدیکی خانه بماند بسیار زیاد است. اینکه خانه را وجب به وجب جستجو کنید اهمیت بسیار زیادی دارد ( از اتاق زیر شیروانی تا زیرزمین وباغ خانه ) این اصلا موقعیتی غیر طبیعی محسوب نمیشه که گربه گمشده در زیر شیروانی خانه یا دالان ورودی پنهان شده باشد. اگر برایتان امکان دارد تمام جاهایی که ممکن است گربه تان بخزد زیرش و پنهان شود را به سرعت جستجو کنید حتی خانه ی همسایه ها را هم از یاد نبرید.

 

به دام انداختن مهربانانه 
حداقل جایی که باید برای گیر انداختن گربه تان تله گذاری کنید ورودی خانه تان است. مقداری از غذای مورد علاقه اش را داخل هریک از تله ها بگذارید تا او را برای داخل شدن فریب دهد. اگر گربه هنوز نزدیک باشد احتمال اینکه با غذا تحریک شود و در قفس مهربانانه شما گیر بیفتد وجود دارد.

 

آگهی دادن
همه افراد پوسترهای یافتن حیوانات گمشده را میخوانند. به همین علت شما باید پوسترهایتان را بزرگ تر، درخشان تر و چشم پر کن تر از آگهی تعمیرخانگی ماشین ظرفشویی بسازید ! در این صورت حتما مردم را برای توجه کردن جذب میکند. برای زمینه ی آگهی تان از کاغذ های شبتاب استفاده کنید و همچنین از حروف قطور و به اندازه ی کافی بزرگ که بشود آنها را از داخل ماشین هم خواند. یکی از عکس های جدید حیوانتان را هم در آگهی قرار دهید و البته شماره تلفنتان ، ایمیل و همچنین تعهد پرداخت مژدگانی . آگهی ها را تا مسافت زیادی در محدوده ی جایی که گربه تان ناپدید شده پخش کنید.

 

چند راهکار کاربردی برای ترغیب گربه به برگشتن به خانه

 ۱- اسم گربه تان را صدا بزنید

قطعا این اولین کاری است که به ذهن همه ما می رسد. اما اگر بعد از ۳۰ ثانیه از او واکنشی دریافت نکردید یا پیدایش نشد قطعا از محدوده شنیدن صدای شما خارج شده یا نمی خواهد به داخل خانه برگردد

۲- از غذا برای به داخل آوردن گربه تان استفاده کنید.

تنها زمانی که گربه تان گرسنه است به او اجازه دهید که بیرون رود. در این حالت وقتی از روش اول پاسخ نگرفتید و با صدای شما به داخل برنگشت، غذایش را به او نشان دهید و حتما وقتی به شما پاسخ مثبت داد و برگشت با غذا برای کاری که کرده تشویقش کنید.

3- هیچ وقت دنبال گربه تان ندوید

اگر گربه شما فرار می کند و می دود سعی نکنید او را دنبال کنید. اینکار تنها تصمیم او برای فرار را تقویت می کند و کمتر کسی می تواند با دویدن دنبال گربه او را بگیرد، به خصوص اگر به بالای درختی فرار کند. به یاد داشته باشید که با دویدن دنبال گربه تان فقط دارید به جای آموختن اینکه پیش شما بیاید به او می آموزید که از شما فرار کند.

۴- ناراحتی خود را روی گربه تان خالی نکنید

وقتی گربه تان بعد از ساعت ها صدا زدن پیدایش می شود و به خانه بر می گردد، ناراحتی تان را ابراز نکنید. هیچ وقت عصبانیتتان را از اینکه چقدر شما را منتظر گذاشته یا نگران کرده به او منتقل نکنید. این کار فقط او را برای دوباره برگشتن به خانه نا امید و بی میل خواهد کرد.

5.با پناهگاه حیوانات تماس بگیرید 

 با پناهگاه های حیوانات خانگی اطرافتان تماس گرفته و بپرسید که آیا به تازگی گربه ای را که با مشخصات پت شما همخوانی دارد گرفته اند یا خیر .این کار بسیار موثر است زیرا اکثر اوقات وقتی یک گربه در خیابان پرسه می زند او را به یک پناهگاه حیوانات خانگی منتقل می کنند . مطمئن شوید که با همه پناهگاه های اطرافتان تماس گرفته اید ، از دامپزشکتان هم بخواهید که اگر پناهگاهی می شناسد آن را به شما معرفی کنید .

 

تجربه گم شدن یک حیوان خانگی بسیار ناراحت کننده و اضطراب آور است ولی شما باید خونسردی خودتان را حفظ کرده و هر کاری که از دستتان بر می آید برای پیدا کردن پتتان انجام دهید .
 می توانید از دیگران نیز کمک بخواهید . تمام راه های پیشنهادی را با خونسردی تمام  امتحان کنید.

 

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.