۱۰ کاری که گربه ها از آنها متنفر هستند!

چه چیزی گربه ها را ناراحت میکند؟ 

دلیل اینکه انسانها گربه ها را دوست دارند بازیگوشی ، کنجکاوی و دوست داشتنی بودن آنهاست.گربه ها حیوانات کم خرجی هستند ولی با این حال موجودات خاصی هستند و هر گربه ای علایق و تنفرات خاص خودش را دارد که در زیر آنها را بررسی میکنیم :

 

۱ - ماشین سواری :
درست مثل انسانها ، گربه ها موجوداتی هستند که به همه چیز عادت میکنند . آنها قلمرو طلبند و دوست دارند زندگی شان طبق برنامه پیش برود و از هرگونه تغییر ناگهانی متنفرند ‌، مخصوصا وقتی روی یک وسیله در حال حرکت قرار بگیرند ! اما گربه ها برای تنفرشان از ماشین سواری دلیل خوبی دارند : آنها در ماشین سواری دچار استرس شده و ممکن است حالت تهوع بگیرند .


۲ - حمام کردن :
از قدیم این باور وجود داشته که گربه ها از خیس شدن متنفرند . گربه ها مثل انسانها و سگ ها نیاز به حمام کردن منظم ندارند چون با لیس زدن خودشان را مرتب و تمیز میکنند . گربه سانان نژادهای بزرگ عاشق آب هستند ولی گربه های خانگی حاضرند هرکاری انجام دهند ولی خیس نشوند .


۳ - نوازش کردن شکم :
یکی از نواحی که در گربه ها و سگ ها احساسات متفاوتی را نشان میدهد ، شکم آنهاست . بصورت غریزی شکم گربه ها ناحیه حساس بدن آنهاست و معمولا وقتی شکم آنها را نوازش میکنیم حالت دفاعی بخود میگیرند ‌. در این حالت ممکن است گربه شما را ناخن بکشد و زخمی کند ‌پس بهتر است به شکمش دست نزنید .


۴ - صداهای بلند :
صداهای بلند باعث میشود که گربه احساس خطر کند . پس باید محیط ارامی برایش فراهم کنید ، گاهی حتی صدای عطسه هم باعث ترسیدن گربه میشود !


۵ - شانه زدن :
بعضی گربه هایی که از بچگی عادت به شانه زدن کرده اند با اینکار مشکلی ندارند ولی بعضی آنها موقع شانه زدن مقاومت میکنند و ممکن است وقتی شانه را در دست شما ببینند فرار کنند . گربه ها حیوانات روراستی هستند و اگر شانه زدن را دوست نداشته باشند با رفتارشان به ما میفهمانند !


۶ - نوازش خشن :
گربه ها ممکن است خشن بنظر برسند ولی در واقع موجودات بسیار حساسی هستند . اگر گربه تان را با خشم نوازش کنید باعث ناراحتی او شده و ممکن است شما را ناخن بکشد . اینکار شما باعث عصبانیت او میشود .


۷ - کوتاه کردن ناخن ها :
اگر گربه شما اجازه میدهد براحتی ناخن هایش را کوتاه کنید خیلی خوش شانس هستید ! این واکنش گربه ها حین کوتاه کردن ناخن ، یک واکنش طبیعی دفاعی آنهاست .


۸ - وجود گربه های دیگر در قلمرو آنها :
بجز گربه هایی که گربه شما با آنها بزرگ شده و به آنها عادت دارد ، از گربه های غریبه استقبال نخواهند کرد ! این به غریزه و قلمرو خواهی گربه ها مربوط میشود .بصورت غریزی گربه ها تنهایی را ترجیح میدهند و به گربه های دیگر به چشم رقیب برای گرفتن غذا، اسباب بازی و یا حتی جلب توجه نگاه میکنند و در مورد گربه هایی که همدیگر را تحمل میکنند ، اگر توجه کنید متوجه خواهید شد که یکی از آنها بقیه را رهبری میکند !


۹ - توجه زیاد :
در حالی که سگها از توجه و محبت شما سیر نمیشوند ، گربه ها مقدار خاصی توجه میخواهند !اکثر گربه ها نمیتوانند تحمل کنند که شما مدام همراه آنها باشید ، بغلشان کرده و نوازششان کنید .وقتی گربه نیاز به توجه داشته باشد با میو میو کردن و یا مالیدن خود به پاهای شما این را به شما میفهماند .


۱۰ - کم توجهی :
اگر وقتی گربه تان به توجه شما نیاز دارد به او بی توجهی کنید باعث رنجش او خواهید شد ‌. اگر وقتی حیوان غذا میخواهد به او بی توجهی کنید باید ساعت ها میو میو کردن و بد خلقی او را تحمل کنید ! بعضی گربه ها وقتی مدت زمان طولانی تنها میمانند دچار استرس شده و ممکن است وسایل خانه را خراب کرده و یا بیرون از باکس خاکشان خرابکاری کنند .

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.


دیدگاه های کاربران

| July 2016 | در انتظار تایید Hi, Pippa! Thanks for your kind words. Yes, absolutely post the doc anywhere you think it may be a resource to those in #xned. Hee2r#8&17;s to the next two days! Paul