10 خوراکی مورد علاقه پرندگان

رژیم غذایی بسیاری از پرندگان دچار کمبود مواد معدنی و مینرالهای لازم بدن پرنده می باشد که درآینده سلامتی پرنده را با خطر جدی مواجه می سازد.رژیم غذای سالم نیاز زمان و هزینه اضافی ندارد کافی است زمان هایی که خودتون مشغول خوردن هستین و فکر میکنین غذایی که می خورین برای پرنده هم مفید است به اون هم تعارف کنید.

از جمله خوراکی های مورد علاقه ی پرندگان می توان به این 10 مورد نیز اشاره کرد :

 

1- جوانه :

همان طور که شما از خوردن جوانه در سالادتان لذت میبرید پرنده تان نیز از خوردن آن لذت میبرد. لازم به ذکر است که قبل از دادن جوانه به پرنده تان آن را با دقت بشورید.

 

2-میوه :

انگور , پرتغال , هندوانه طالبی و... هر میوه دیگه ای که تصورش رو کنین برای پرنده شما مفید است. همه میوه ها دارای مزه های متفاوت و سرشار از ویتامین هستن. 2ساعت بعد میوه را از قفس خارج کنین تا باکتری جمع نشود.

 

3-حبوبات :

حبوبات غذاهای جادویی هستن هم برای شما و هم برای پرنده شما. سرشار از پروتیین و بسیار مفید برای دوست پردار شما.چندین نوع مختلف حبوبات را جوشانده بدون هیچ ادویه برای پرنده سرو کنید. صبر کنین تا حبوبات خنک شن و با قاشق به پرنده تعارف کنین.به یاد داشته باشین هرگز حبوبات را خام به پرنده ندین چون به جای فایده تبدیل به سم برای پرنده می شود.


4-سبزیجات :

به پرنده سبزیجات تمیز و شسته شده مثل براکلی , گل کام , و همه سبزیجات با برگهای سبز تیره را پیشنهاد دهید.سبزی که پزشکان به آن بسیار معتقد هستن مارچوبه , هویج و نخود فرنگی می باشد.

 

5- بلال :

باور کنین یا نه اکثر پرندگان خانگی عاشق ذرت هستن. بلال را در آب جوش پخته و می توانید کمی روغن گیاهی نیز اضافه کنین. هیچ وقت به پرنده پاپ کورن ندهید چراکه  بسیار چرب و مضر می باشد.

 

 5- پاستا :

پرنده ها عاشق انواع پاستا و ماکارونی هستن. پاستا سرشار از انرژی می باشد مقدار پاستا و سبزی را بجوشانید و مخلوط کنین زمانیکه سرد شد برای پرنده سرو کنید.برخی طوطیها دوست دارن پاستا زیر نوکشون صذا بده با پاستا پخته مقداری ماکارونی خام قاطی کنین.کمی هم کره بادام زمینی اضافه کرده و به طوطی بدهید.


6-نان :

همه انواع نان ها برای پرنده مفید و سرشار از فیبر هستن به خصوص نانهای گندم دار.هر زمان پرنده کار خوبی انجام داده یک تیکه نان بعنوان تشویقی به او بدهید. 


 7-فلفل ها :

انسانها از خوردن فلفل تند وحشت دارن ولی جالب است بدانید همه طوطی ها عاشق فلفل تند هستن و زبان آنها توانایی تحمل کردن این تندی را دارد. فلفل تند بردارید داخلش رو تخمه بریزید و به طوطیتان بدهید.

 

8-گندم :

گندم بهترین صبحانه برای پرنده هست. یک دسته پرنده گشنه می تونن به راحتی مقدار زیادی گندم را در چند دقیقه تمام کنن. گندم منبع مفید پروتیین و کربوهیدرات می باشد.

 

9-آجیل ها :

آجیل ها دارای کالری بالایی هستن و باید در دادن آجیل احتیاط کرد.به هر حال آنها بسیار خوشمزه و هوس انگیز هستند و پرنده ها عاشق آن می باشند. می توانید با آجیل ها اسباب بازیهای جالب بسازید. از دادن آجیل شور خودداری کنید.

جهت ثبت نظر باید ابتدا در سایت عضو و یا وارد شوید.